Môže laktózové mlieko za bolestivé vetry môjho polročného bábätka?

Zodpovedané
23. dec 2022

Dobrý deň,

moja polročná dcérka večer zaspí a budí sa každú polhodinu až do polnoci s plačom. Keď ju vezmem na ruky, tak jej odídu vetry a až potom zaspí. Skúšali sme už feniklový čaj, probiotiká, Sab Simplex, Espumisan. Nič nepomáha a neviem, čo jej to spôsobuje.

Je možné, že laktózove umelé mlieko môže spôsobovať bolestivé vetry u polročného bábätka?

Čo by ste odporučili na bolestivé vetry?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem aké mllieko pie, ako sa inak vyvíja. Má ekzém? Je inak spokojná? Priberá? V prvom rade by som skúsila podávať probiotiká (Probiofix imun baby, aspoň mesiac). Ak by nepomáhalo, tak po dohovore s obvodným lekárom zmena mlieka.

Teoreticky ich totižto môže spôsobiť alergia na bielkovinu kravského mlieka - takže nie laktóza ale celkovo bielkovina kravského mlieka. V takom prípade sa dá napr. na 2 týždne vyskúšať allergy care mlieko.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas