Môže mať štvorročný syn kašeľ z prieduškovej astmy?

Zodpovedané
26. nov 2021

Dobrý deň,

štvorročný syn máva bežné nádchy zo škôlky, upchatý nos, kašeľ, býva bez zvýšenej teploty. Po týždni je ok, ale kašeľ pretrváva. To je tiež v poriadku, lebo môže trvať aj 3 týždne.

Keď si už myslím, že je v poriadku a napr. tri dni nezakašle vôbec, tak ide do škôlky a stadiaľ príde s kašľom. Minulý týždeň vzal manžel deti na návštevu, kde majú psa. Hneď ako vošli do bytu, tak kašľal každých 10 minút až kým neprišiel domov. Doma máme morčatá. Chcel im dať seno a ako otvoril nádobu so senom, nadýchal sa prachu a kašľal z toho dve hodiny. Doktorka mu robila odbery koncom septembra, lebo aj vtedy sme mali tento istý problém. Vraj má všetko v poriadku, aj imunitu, aj imunoglobulíny.

Môže mať prieduškovú astmu?

Doktorka sa vyjadrila, že noštek má v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

doktorka nemôže spraviť kompletné imunoalergologické vyšetrenie. To robí imunoalergológ. Ten zároveň meria parametre pľúc, ktoré môžu astmu diagnostikovať. Syna by som preto objednala na takéto vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas