Môže sa dilatácia ľavej obličky 3. stupňa upraviť aj bez operácie?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

mojej dcérke po narodení zistili dilatáciu ľavej obličky 3. stupňa.

Je aspoň trošku pravdepodobné, že sa to môže aj samo postupne upraviť?

Je šanca, že sa vyhneme operácii?

Ďakujem

Dobrý deň,

dcérka bude dôkladne sledovaná - všetky parametre vylučovania a ukazovatele sonografie a vnútorného prostredia.

Ak sa pýtate, či je to možné, tak áno - je to možné, že sa nález ľahko zlepší. To ukáže iba čas a budúcnosť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas