Môžem dať synovi, ktorý užíva antibiotiká Hylak?

Zodpovedané
11. apr 2019

Dobrý deň,

syn berie 8. deň antibiotiká Unasyn, dávam mu aj probiotiká BioLac Baby. Okrem toho berie každé ráno 5 kvapiek Zodacu kvôli atopickému ekzému. Asi tak štyri dni ho preháňa.

Môžem mu dať Hylak Forte?

Ďakujem

Dobrý deň,

probiotiká v liečbe má - Biolac Baby.

Hylak je tak isto probiotikum s podobnou skladbou baktérii, je pre deti od 2 rokov, takže ten pridávať nemusíte.

Ak ho preháňa, môžte pridať Smecta alebo Tasectan (ten deti tolerujú lepšie ako Smectu) a Enterol kapsulky. Neviem koľko má synček rokov, ale podľa dávkovania Zodac predpokladám, že pod 2 roky, takže v diéte pokiaľ nedojčíte, tak ryžový odvar zarobiť prechodne s bezlaktózovou formulkou. Ryžový odvar navaríte nasledovne: v litri vody uvaríte 2 lyžice ryže, scedíte - máte ryžový odvar).

Dbajte na dostatočnú hydratáciu synčeka, hnačkami tratí viac vody - dôležitá je bezlaktózová strava prechodne pri hnačkách aspoň týždeň.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas