Odosiela sa bábätko s diastázou na fyzioterapiu a rehabilitácie?

Zodpovedané
2. dec 2020

Dobrý deň,

mám dvojmesačnú dcérku a zdá sa mi, že má diastázu. Pýtala som sa na to pediatričky. Tá mi dosť nepresvedčivo povedala, že ju nemá. Skôr som mala pocit, že sama nevie.

Odosiela sa bábätko s diastázou na fyzioterapiu a rehabilitácie?

Môže sa to upraviť prirodzeným posilovaním bruška?

S polohou na brušku dcérka nemá problém. Celkom si ju obľúbila, hlavičku vie pekne dvihnúť a otočiť do oboch strán. Vie ju držať nad podložkou. Vydrží aj 10 minút.

Ďakujem

Dobrý deň,

názory sa veľmi rôznia, do 3 mesiacov by som počkala.

Potom, ak lekár zhodnotí, že o diastázu ide, tak je treba cvičiť na rehabilitačnom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas