Prečo má 10 dňový chlapček stále nafúknuté bruško?

Zodpovedané
29. mar 2022

Dobrý deň,

mám 10 dňového chlapčeka, ktorého posledné dni nestíham prebaľovať. Dám mu papať, pokaká sa a pokým ho prebalím a oblečiem, tak je pokakaný znovu.

Stále sa pučí a bolí ho bruško. Nafukuje ho. Dali sme mu BioGaia a Espumisan, ale nepomohlo. Espumisan sme vymenili za Coliprev.

Je to v poriadku?

Naša doktorka povedala, že ho mám rúrkovať a nie dávať kvapky.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

liečba Espumisanom funguje na dlhodobom princípe - teda nie je efekt po jednorazovom podaní. Musí sa dávať pravidelne 5x denne 25 kvapiek pri kŕmeniach.

U takto malého dieťatka sa viac cez internet vyjadriť neviem, musela by som ho vidieť a vyšetriť.

Všeobecne však stolica v každej plienke nie je ničím výnimočným (novorodenec môže kakať aj 8x denne), pokiaľ priberá, je inak spokojný, nie je to problém. Ak je však stále nespokojný a pučí sa, treba ten Espumisan dávať 5x denne 25 kvapiek. K tomu môžete dávať aj Coliprev. Plus dávať si pozor aj na Vašu stravu, že či ho niečo neovplyvňuje, ak je dojčený (môže nemusí), Biogaiu taktiež dlhodobo.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas