Prečo má ročná dcérka bledé uši?

Zodpovedané
18. jan 2022

Dobrý deň,

dcéra má jeden rok a tesne pred prvým rokom sme boli na bežnej poradni. Po prehliadku nám doktorka kázala doniesť moč, poslala nas na sono brucha - obličiek, nadobličiek atd. Brucho jej nehmatala, spravila tak po tom ako nás oboznámila, že má zväčšené prsníky. Povedala, že to môže mať z dojčenia.

Kupovanú kuracinu nejedávam. Dcéra má mäso výlučne z poctivého domáceho chovu. Na jej strave si dávam záležať. Keď sa narodila, tak mala aj pseudomenštruáciu. Medzitým dodala, že má bledé uši na čo som sa jej zabudla spýtať, čo to môže znamenať. Dodala, že nás potom pošle asi na endokrinológiu, kde jej vezmú krv.

Čo to môže znamenať?

Prečo uši a prečo sono brucha?

Dcéra nevykazuje žiadne známky, ktoré by sa mi nepozdávali. Počiatočná váha 3 000 g, teraz 9 800 g, výška 75 cm. Je to veselé a pozorné dieťa. Behá, sedí, ovláda veľa slov.

Ďakujem

Dobrý deň,

priznám sa, že neviem aká je asociácia medzi bledými uškami a endokrinológiou. Sonografia brušných orgánov bola asi indikovaná kvôli tomu, aby sa ubezpečila, že sú orgány v poriadku.

Tiež však neviem presne pre akú indikáciu smerom k zväčšením prsníkom. Asi najlepšie bude, ak sa spýtate priamo Vašej pani doktorky na dovysvetlenie. Určite Vám odpovie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas