Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Prečo má trojtýždňový synček bolesti bruška?

Zodpovedané
17. jún 2019

Dobrý deň,

môjho trojtýždňového syna už druhý deň veľmi bolí bruško. Šponuje sa, rozhadzuje ručičkami, tlačí a plače. Často nie je možné utíšiť ho. Aj na rukách sa mi hádže.

Lekárka nám dala Sab Simplex, ale ten zabral iba na chvíľu. To, že zabral usudzujem z toho, lebo syn mal dva dobré spánky po kvapkách. Potom ako keby prestali účinkovať.

Syn je hore od tretej v noci, teraz je sedem hodín. Syn iba plače. Skúšali sme aj masáž bruška, cviky s nožičkami a nič nepomáha.

Aký problém môže mať náš synček?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak synček nemá iné obtiaže ako krv v stolice, vracanie prúdom, nie je dehydratovaný, má 5 až 8 mokrých plienok denne, stolica odchádza, nemá horúčku, tak pôjde o koliku.

Sab Simplex treba brať dlhodobo 5x denne 15kv. (resp. po každom dojčení). Tento liek je potrebné brať dlhodobo (nie je škodlivý v dlhodobom užívaní).

Niektorým detičkám lepšie účinkuje lepšie Espumisan (ten sa berie 25kv. 5x denne). Napriek tomu, že je to rovnaká účinná látka a je to paradoxné ale je to v praxi tak.

Masáž bruška v smere hodinových ručičiek a cviky s nožkami sú tiež nápomocné. Dôležitá je aj strava Vás ako matky - žiadne čerstvé pečivo, strukoviny, kapustu, kel, možno na chvíľu obmedziť aj mliečne produkty - to si už treba odsledovať.


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas