Prečo má trojtýždňový synček bolesti bruška?

Zodpovedané
17. jún 2019

Dobrý deň,

môjho trojtýždňového syna už druhý deň veľmi bolí bruško. Šponuje sa, rozhadzuje ručičkami, tlačí a plače. Často nie je možné utíšiť ho. Aj na rukách sa mi hádže.

Lekárka nám dala Sab Simplex, ale ten zabral iba na chvíľu. To, že zabral usudzujem z toho, lebo syn mal dva dobré spánky po kvapkách. Potom ako keby prestali účinkovať.

Syn je hore od tretej v noci, teraz je sedem hodín. Syn iba plače. Skúšali sme aj masáž bruška, cviky s nožičkami a nič nepomáha.

Aký problém môže mať náš synček?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak synček nemá iné obtiaže ako krv v stolice, vracanie prúdom, nie je dehydratovaný, má 5 až 8 mokrých plienok denne, stolica odchádza, nemá horúčku, tak pôjde o koliku.

Sab Simplex treba brať dlhodobo 5x denne 15kv. (resp. po každom dojčení). Tento liek je potrebné brať dlhodobo (nie je škodlivý v dlhodobom užívaní).

Niektorým detičkám lepšie účinkuje lepšie Espumisan (ten sa berie 25kv. 5x denne). Napriek tomu, že je to rovnaká účinná látka a je to paradoxné ale je to v praxi tak.

Masáž bruška v smere hodinových ručičiek a cviky s nožkami sú tiež nápomocné. Dôležitá je aj strava Vás ako matky - žiadne čerstvé pečivo, strukoviny, kapustu, kel, možno na chvíľu obmedziť aj mliečne produkty - to si už treba odsledovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas