Prečo sa 4-mesačnému synovi zmenila žltá stolica na zelenú?

Zodpovedané
24. aug 2022

Dobrý deň,

mám 4-mesačného synčeka, ktorý mal normálne žltú stolicu. 1 deň hnačkoval. Mysleli sme si, že mu idú zuby. Tie mu však nejdú. Od tej chvíle má stále zelenú stolicu.

Písala som svojej pediatričke, že ak nie je krv alebo hlien, tak je všetko v poriadku. Syn vypije viac predného mlieka, lebo tam je viac sacharidov. Je spokojný, veselý a všetko je ok.

Len ma znepokojuje tá zelená stolica, ktorú má už 2 týždne. Vždy dojčím rovnako z oboch prsníkov, lebo 1 prsník mu nestačí.

Prečo sa mu zmenila stolica zo žltej na zelenú?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že po prekonaní ľahkej črevnej virózy (keď hnačkoval) sa mu trošku zmenila črevná mikrobiota, preto teraz kaká do zelena.

Pani doktorka Vám správne vysvetlila, že ak je klinicky spokojný, priberá, v stolici nie je krv a hlien, nemá iné obtiaže, tak nie je potrebné iba zafarbenie stolice riešiť.

Na obnovenie črevnej mikrobioty môžete nateraz nasadiť Probiotiká Probiofix baby alebo Jamieson Probiotic baby. Sú to probiotiká s kmeňom BB12, ktoré sú pre dieťa v tomto veku prislúchajúce.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas