Prečo sa 9 týždňový synček v noci pučí, mrví a budí s plačom?

Zodpovedané
12. dec 2021

Dobrý deň,

môj 9 týždňový synček máva "ťažké noci". Prvú polovicu noci vie pekne vyspinkat, avšak po druhej-tretej hodine rannej sa začína veľmi pučiť, mrvi a nespokojne spať. Budí sa s plačom. Mám pocit, že tlačí. Niekedy si poprdká, častejšie však nevyjde z neho nič. Toto má každú noc od narodenia. Bolo len pár noci, kedy spokojne spal. Ak zadrieme, tak po piatich minútach sa to znova opakuje až do rána.

Skúšali sme mu dávať už aj Espumisan, Sab Simplex, Balonix med, Coliprev, ale nič z týchto kvapiek nezaberalo. Taktiež masirujeme bruško, prikladáme teplú plienku, zdvíhame nožičky.

Cez deň zvykneme praktizovať vyprázdňovanie v polohe klbka nad umývadlom. Prípadne sa vyprázdni sám do plienky. Ak nie, tak použijeme rúrku.

Ako mu pomôcť ku kvalitnejšiemu spánku, aby nemusel takto tlačiť a trápiť sa?

Ak dlho to bude trvať?

Sú to koliky?

Ďakujem

Dobrý deň,

najhoršie obdobie býva do 10. - 12. týžna, potom to už ide k lepšiemu. Ide o kolikové bolesti bruška, nie o úplne typické koliky.

Skúste dávať denne aj probiotiká BioGaia a chlapčeka po každom kŕmení dobre dávať odgrgnúť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas