Ročná dcéra má dlhotrvajúci mokrý kašeľ. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
26. jún 2020

Dobrý deň,

moja dcérka bude mať o pár dní 1 rok. Asi 5 týždňov dozadu občas mokro pokašliavala, najčastejšie ráno. Najskôr som myslela, že prechladla a dávala som jej Prospan. Neprešlo to, tak nám doktorka robila výtery. Tie boli dobré, ale dcéra stále pokašliavala. Užívala Fenistil. Nakoniec dostala antibiotiká, ale ani tie nepomohli.

Teraz má zápal priedušiek a berie Ventolin. Znepokojuje ma, že za ten mesiac schudla cca 1/2 kg. Inak stále chodí. Sedí len keď spí.

Mohol úbytok spôsobiť jej pohyb a tzv. mesačný kašeľ?

Aké vyšetrenia by sme mali absolvovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťatko je sledované obvodným lekárom, ktorý stav zodpovedne rieši, nie je potrebné žiadne iné špeciálne vyšetrenie.

Liečbu máte, ešte by som doplnila inhalácie Vincentkou a niečo na podporu vykašliavania typu Mucosolvan, Solvolan, Bronchipret.

Jemný úbytok na váha by som nejako neriešila, nakoľko dieťa bolo choré - brala aj ATB, pri čom jej zrejme aj menej chutilo papkať.

Nasaďte jej aj probiotiká (ak ste tak nespravili už pri liečbe ATB) a pokojne dávajte počas celého leta.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas