Štvormesačné dieťa má modré v okolí úst a studené ruky. Ide o niečo vážne?

Zodpovedané
31. okt 2019

Dobrý deň,

moje dieťa má 4 mesiace a má tieto príznaky:

  • Má modré okolie úst (niekedy viac, inokedy menej výrazné, pery, nechty modré nie sú).
  • Má studené ruky a chodidlá, aj keď je dobre oblečené a zátylok ma teplý.
  • Veľmi sa vždy spotí pri dojčení a najmä pri plači.

Náš pediater povedal, že v okolí úst má žilku a ďalej to neriešil. Nechcem podceňovať jeho odbornosť, naozaj sa snaží, ale v tomto prípade mám obavy.

Môže ísť o nejakú vážnejšiu diagnózu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja by som odporučila kardiologické vyšetrenie.

Môže ísť o ochorenie srdiečka a v tomto prípade by som si to určite chcela vyvrátiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas