Sú zvuky a mrnčanie 7-týždňového bábätka počas nočného spánku v poriadku?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

náš malý syn má 7 týždňov. Posledné dva týždne vydáva zvuky počas nočného spánku - pučí sa, robí "e", vzdychá a občas zamrnká. Keď prídem k jeho postieľke, tak spí. Toto trvá aj 2-3 hodiny, alebo až kým ho nezobudím na kŕmenie. Najskôr som sa zľakla, že ho niečo bolí, ale keď je hore, je v poriadku a počas denného spánku sa nič také nestáva. Robí to len v noci a skoro ráno.

Je to normálne a majú takýto problém aj iné bábätká?

Ako dlho to môže trvať?

Čo by to mohlo byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, majú - možno mu je treba sa vyprdkať, pohýbať nožkami, prípadne s nimi pocvičiť a k vyprdkaniu mu pomôcť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas