Súvisí bolesť brucha a vetry s prechladnutím?

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

moja 2-ročná dcéra z piatka na sobotu nespala kvôli silným kŕčom a zastaveným vetrom. Keď sa ráno vykakala, tak bolo dobre. Hneď na to začali soplíky, teplota, vlhký kašeľ. Zo soboty na nedeľu opäť bolesti bruška, keď sa podarilo prdnúť tak zaspala. V nedeľu opäť teplota, nádcha kašeľ stále. Ďalšiu noc prespala. Dnes ráno opäť kŕče, vykakala a vyprdela sa poriadne. Stolica bola kašovitá. Teplota sa drží dole.

Boli sme u doktora - kašeľ zo soplíkov, dýchanie čisté.

Problém je v tom, že keď som sa pýtala na tie bolestivé vetry, tak ma lekárka odbila. Vraj čo mi má na to povedať. Odporúčala zmeniť životosprávu. Dcérka nejedla nič, z čoho by sa jej to stalo. Teraz zas plakala a chytala sa na pravom boku. Aj predtým na tom boku, ale poriadne prdla a bolo dobre.

Môžu tieto brušné problémy súvisieť s prechladnutím?

Bruško ju včera v priebehu dňa nebolelo. Až ráno s tým vyprázdnením sa polepšilo.

Mám sa obávať nejakých vážnych črevných problémov?

Ďakujem

Dobrý deň,

neobávala by som sa vážnejších problémov. Príde mi to ako kombinácia - infekt dýchacích ciest a nejaká dismikrobióza.

Teda liečiť infekt dýchacích ciest a nasadiť probiotiká na úpravu mikrobioty - Probiofix Imun Baby.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas