Syn vypľúva a vygrckáva lieky. Akým spôsobom ich do neho dostanem?

Zodpovedané
12. júl 2019

Dobrý deň,

môj 6 mesačný syn má soplík a vlhký kašeľ. Dnes začal aj vracať zo zatečených soplíkov. Včera sme boli u doktorky a dostal sirup od kašľu a Isoprinosine.

Syn je plne dojčený a lieky neviem do neho dostať. Striekačka a ani lyžička nehrozí. Hneď to vypľuje, resp. vygrcká Z fľaše vypije minimum tekutiny, takže zarobiť to vo vode nebude účinné.

Ako dostanem lieky do syna?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

skúste si odstriekať mliečko, dajte ho do striekačky spolu so zarobeným sirupom - možno keď ucíti v ústočkách známu chuť (mliečka), tak liek skorej stoleruje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas