Vplýva teplo na výkon dieťaťa?

Zodpovedané
29. júl 2021

Dobrý deň,

s našim skoro štvormesačným bábätkom cvičíme na overballe, máme posilňovať bruško a chrbát.

Cca pred 2 týždňami sa synček začal krásne otáčať na bruško z obidvoch strán. Viac sa mu zapáčilo na brušku. Teraz sme 4 dni u rodičov, kde nemajú klímu a moje bábo je ako vymenené. Synček je malátny, neotáča sa, nechce jesť a ani cvičiť. Je ako handrová bábika.

Cviky sme vynechali a iba nosili v klokane, dávali ho na bruško. Dnes ráno, keď bolo ešte chladno, tak som s ním cvičila a podal horší výkon.

Je to možné, že sa za 4 dni dieťa tak pohoršilo?

Má klíma vplyv na dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, čo opisujete sú známky dehydratácie ľahkého až stredného stupňa, ktoré dieťatko v tomto veku môže javiť. Neviem, či dojčíte, či dávate umelé mliečko.

Ak dojčíte, určite ponúkajte prsník častejšie. Ak umelé mliečko, tak v tomto veku už môžete dávať prevarenú vodu (aspoň 100 ml denne by ste mohli skúsiť), prípadne aj lyžičkami mu dávať, striekačkou, poldecáčik (ak by odmietal fľašu).

Ak stav trvá a zároveň má aj menej ako 5 pocikaných plienok denne, určite odporúčam návštevu lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas