Z čoho môže mať 5-ročné dievčatko výtok?

Zodpovedané
26. aug 2022

Dobrý deň,

5-ročná dcéra je od 16.6.2022 zahlienená. 18. augusta jej doktorka predpísala Trifed expectorant, ibaže dcéru ďalej veľmi dusil kašeľ a všimli sme si, že bola z toho lieku ako keby nadrogovaná. Tak sme ho vysadili a dcére predpísala Aerius a začali sme dávať aj Sinupret.

Všimla som si však, že od toho 18. augusta plus mínus jeden deň má dcéra aj výtok z pošvy. Výtok je belavý, nič ju neštípe a ani nesvrbí. Antibiotiká nemala.

Z čoho to môže byť?

Dosť ma to znepokojuje, keďže je na také čosi ešte veľmi malá a doteraz nič také sa neobjavilo. Na každých nohavičkách má mokrý fľak z výtoku.

Nerada by som ju nosila k detskej gynekologičke. Stačilo mi, že dnes prežila návštevu ORL kvôli zapchatým dutinám.

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste jej nakúpiť probiotiká a dávať (Probiofix INUM), dbajte na hygienu spodného prádla - meňte nohavičky 2x denne, bavlnené. Môže to byť aj sprievodný znak tejto infekcie.

Ak by trvalo viac ako 14 dní (bez nových príznakov), tak treba odniesť moč a vyšetrenie lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas