Znamená teplota u 10-mesačnej dcérky virózu?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

10-mesačná dcérka mala včera teplotu najviac 38,4 °C. Podala som jej Paralen čípok, teplota potom klesla. Po pár hodinách jej zase stúpla na 38,4°C - zase som podala Paralen čípok. To isté bolo aj večer.

Dnes ráno a ani doobeda už teplotu nemala. Pri dojčení aj zle dýchala, ako keby mala nádchu. Dala som jej aj Nasivin. Viac spinká cez deň, ale inak sa správa normálne. Papá a hrá sa ako vždy.

Ide o virózu, alebo to môže byť zo zúbkov?

Paralen sa má podávať až po 6 hodinách.

Čo ak teplota znova stúpne už po 4 - 5 hodinách?

Môže sa podať aj skôr?

Ak by už po dnešnom dni nemala vôbec teplotu, kedy môžeme ísť von?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyzerá to na virózu.

Dnes von ešte nechoďte. Tieto tropické horúčavy je aj tak lepšie stráviť vnútri ako vonku. Ak nebude teplota, tak zajtra choďte doobeda von kým nie je tak horúci deň.

Pokiaľ je teplota skôr ako po 6 hodinách a bol správne podaný liek, resp. jeho dávka, tak môžete po 4 hodinách podať Nurofen. Všetko si však zapisujte, aby ste v tom nemali chaos a nestala sa nejaká chyba, pri ktorej by ste nedajbože dcérku predávkovali.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas