Deti trpia nočným pomočovaním. Môžte im navrhnúť nízkosacharidovú diétu?

Zodpovedané
7. nov 2019

Dobrý deň,

mám 9 a 6 ročné dieťa. Obidve deti majú problém s nočným pomočovaním.

Môžte im navrhnúť nízkosacharidovú diétu?

Riešili sme už aj vyšetrenie na cukor kvôli cukrovke. Všetko v poriadku. Rozbor moču je vždy v poriadku. Obmedzili sme večerné pitie.
Máme odpozorované, že ak sa deti po 18.00 napijú niečoho sladkého, tak sa pocikajú. Mám podozrenie, že reagujú na príjem sacharidov v strave. Sladkosti sme obmedzili na skutočne nízku úroveň.

V minulosti užíval starší syn Minirin, ale ten fungoval tiež len vtedy, keď sa nenapil po užití tabletky

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nízkosacharidová diéta nie je absolútne vhodná pre deti.

Deti sú vo vývoji a na svoj rast potrebujú práve sacharidy a vysokosacharidovú stravu.

Vysokosacharidová strava napĺňa ich bazálny metabolizmus a dodáva im energiu na spaľovanie. Vhodné je podávať sacharidy prevažne s nízkym a stredným glykemickým indexom - obilniny, ovocie, zelenina, strukoviny, semienka - v kombinácií s bielkovinami a zdravými tukmi v jednoduchej a pestrej úprave.

Problém s nočným pomočovaním môže súvisieť so stravou, ale primárnu príčinu odporúčam riešiť s lekárom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/