Aký veľký má byť dominantný folikul?

Zodpovedané
21. jún 2021

Dobrý deň,

na základe vaginálnej sondy 12. dňa menštruačného cyklu mi bolo napísané v náleze: "PO s cystickým anechogénnym útvarom priemeru 20 mm." Môj gynekológ mi vysvetlil, že to môže byť folikul.

Je dominantný folikul príliš malý na 12. deň?

Ovuláciu väčšinou mávam na 12. - 14. deň. Mám 41, snažíme sa o bábätko už 2 roky, všetky markery krvných odberov mám podľa lekárov v poriadku. Užívam Inofolic na zvýšenie počtu zdravých folikulov.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže sa jednať o dominantný folikul.

Ostatne veci ťažko posúdiť, keďže neviem vašu anamnézu. Jediné čo Vám viem poradiť je, že nečakajte dlho, absolvujte konzultáciu v centre IVF.

2 roky je dosť dlhá doba.

Veľa úspechov prajem

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk