Má význam intrauterinná inseminácia po 40tke?

Zodpovedané
22. apr 2021

Dobrý deň,

mám 40 rokov a jedného synčeka z IVF. Tehotná som bola aj prirodzene, ale neskončilo to dobre. V súčastnosti nie je šanca, aby sme absolvovali 4 IVF a tak sa snažíme prirodzene. Zvažujeme však skúsiť aj IUI ako aspoň trošku zvýšenú šancu na otehotnenie.

Má význam intrauterinná inseminácia po 40tke?

Ďakujem

Dobrý deň,

úspešnosť IUI sa uvádza okolo 10-15%, a to za určitých podmienok - dobrom výsledku spermiogramu. Tak isto sa musí vyšetriť priechodnosť vajíčkovodov a schopnosť ovárií k ovulácii.

Preto je dosť ťažko odpovedať na Vašu otázku jednoznačne.
Radi Vám poradíme na osobnej konzultácii v našom centre.

Pekný deň Vám prajem
Roshko N.

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk