Ak by som dala podnet na inšpektorát práce za bossing na pracovisku, môže ma zamestnávateľ za tento krok potrestať?

Zodpovedané
23. nov 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila o mojej situácii.

Ak by som dala podnet na inšpektorát práce za bossing na pracovisku, môže ma zamestnávateľ za tento krok potrestať?

Čo v prípade, ak inšpektorát môj podnet príde preveriť a vyhodnotil by ho ako neodvôdnený?

Ani v takom prípade ma zamestnávateľ nemôže nejakým spôsobom potrestať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

za podanie podnetu by Vás zamestnávateľ sankcionovať nemal. Maximálne Vám môže odňat nenárokovateľné prémie. Ak by postupoval v rozpore s týmto, mohli by ste podať nový podnet za porušenie Zákonníka práce.

Ak by inšpektorát práce vyhodnotil Váš podnet ako neodôvodnený, dostanete v tejto veci vyrozumenie a tým vec pre inšpektorát práce skončí. Ak by ste chceli, mohli by ste bez ohľadu na závery inšpektorátu práce podať žalobu na súd. Predmet konania by závisel od toho, čoho sa presne bossing týkal, aká Vám vznikla ujma a pod.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk