Ako mám podať návrh, aby mi bývalá manželka platila polovicu z prídavkov a daňového bonusu?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

chcem sa informovať ohľadom prídavkov a daňového bonusu. S bývalou manželkou máme 14-ročnú dcérku, ktorá je súdom určená do striedavej starostlivosti. 2 týždne je u mňa a 2 týždne u matky. Ja nepoberám na ňu prídavky a ani daňový bonus.

Ako mám podať návrh, aby mi bývalá manželka platila polovicu z prídavkov a daňového bonusu?

Bývalá manželka sa dohodnúť nechce.

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedené by malo byť riešené v rámci rozhodnutia, ktorým bola Vaša dcéra určená do striedavej starostlivosti oboch rodičov. Ak sa v rozsudku nič také neuvádza, môžete príslušný súd požiadať o zmenu rozhodnutia. Zmena bude spočívať v tom, že súd do rozhodnutia doplní nový výrok, ktorým Vašej bývalej manželke tieto povinnosti uloží.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk