Ako sa brániť proti nerovnoprávnosti na pracovisku?

Zodpovedané
19. mar 2024

Dobrý deň,

prosím Vás o radu k téme nerovnoprávnosť na pracovisku. Poslednú dobu si na mňa zasadol zamestnávateľ. Dodržiavam pracovnú dobu, som kontrolovaný. Iní zamestnanci nedodržujú pracovnú dobu a je to ok. Zamestnanci sú na jubilejné výročie finančne odmenení, ale mne na jubileum nedal žiadne odmeny.

Po osobnom kontakte s ním mi bolo povedané, že zamestnávateľ si môže dať komu chce a koľko chce jubilejné odmeny. Ja som v práci asi iný ako ostatní. Veľmi ma to psychicky deptá ako sa musím pozerať sa na nerovnoprávnosť.

Môžem sa brániť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nenárokovateľné odmeny môže zamestnávateľ udeľovať podľa svojho uváženia.

Ak však máte pocit, že ste diskriminovaný, môžete v tejto veci podať antidiskriminačnú žalobu.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk