Ako zachovať manželstvo výlučne bez BSM?

Zodpovedané
18. okt 2023

Dobrý deň,

s partnerom chceme uzavrieť manželstvo sobášom na matrike. Partner je však SZČO a ja tento rok nastupujem na materskú dovolenku. Môj pracovný pomer naďalej plynie. V manželstve chceme pokračovať naďalej avšak za podmienky, že toto BSM bude zrušené. Ja si neplánujem založiť živnosť.

Existuje nejaký regulérny postup ako zachovať naše manželstvo výlučne bez tohto BSM?

Ďakujem

Dobrý deň,

bezodkladne po uzavretí manželstva môžete vy ako nepodnikateľ požiadať súd o zrušenie BSM z toho dôvodu, že Váš manžel je podnikateľ.

Ak máte záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk