Čo ak ostanem počas výpovednej doby tehotná?

Zodpovedané
6. máj 2023

Dobrý deň,

dochádza k organizačným zmenám a zrušeniu pracovného miesta u zamestnávateľa (paragraf 63).

Ak počas výpovednej doby ostanem tehotná, vzťahuje sa na mňa paragraf 64, odstavec 2 a teda, že výpovedná doba sa skončí až uplynutím posledného dňa ochrannej doby?

Teda po materskej a rodičovskej dovolenke.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, v takom prípade sa na Vás par. 64, ods. 2 bude vzťahovať. Nezabudnite však, že za tehotnú Vás bude zamestnávateľ považovať, až keď mu tehotenstvo oficiálne oznámite a predložíte o tom lekársku správu.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk