Má manželka nárok na udelenie parkovacej karty?

Zodpovedané
5. sep 2023

Dobrý deň,

ak manžel kúpi auto na svoju firmu, mám nárok ja ako manželka na udelenie parkovacej karty podľa podmienky, ktorú píšem nižšie?

Rezident musí preukázať vzťah k vozidlu. Vzťah k vozidlu znamená, že rezident spĺňa jednu z týchto možnosti:
1. Je držiteľom motorového vozidla: V prípade, ak je držiteľom motorového vozidla jeden z manželov, považuje sa za držiteľa vozidla na účely vydávania rezidentskej parkovacej karty, počas trvania manželstva, aj druhý z manželov bez ohľadu na skutočnosť, či vozidlo patrí do bezpodielového spoluvlastníctva manželov.

Manžel už na seba má prihlásené v parkovacom systéme súkromné vozidlo a podľa podmienok ďalšie môže byť len na iného člena domácnosti.

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš manžel nebude podľa môjho názoru držiteľom auta kúpeného na firmu (držiteľom bude firma) a toto auto zároveň nebude patriť do BSM.

Myslím teda, že podľa uvedenej podmienky pravdepodobne nárok na udelenie rezidentskej karty mať nebudete.

Odporúčala by som Vám overiť si, či sa pripúšťa udelenie rezidentskej karty na služobné vozidlo. Ak by takáto možnosť existovala a firma Vášho manžela by Vám udelila súhlas s používaním tohto firemného vozidla na súkromné účely, mohlo by to byť dostatočné na udelenie rezidentskej karty. V niektorých mestách to tak funguje.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk