Má zamestnávateľ právo uviesť na obálku pred adresou zamestnanca názov toho, čo sa v doručenom liste rieši?

Zodpovedané
13. dec 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť o mojej situácii.

Má zamestnávateľ právo uviesť na obálku (doporučený list) ešte pred adresou zamestnanca názov toho, čo sa v doručenom liste rieši?

Nie je to osobná vec?

Podľa mňa tam má byť uvedená iba adresa a zvyšok sa má riešiť v liste vo vnútri obálky.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na doporučené listy sa štandardne uvádza, čo obsahujú (na doručenke je na to špeciálna kolónka). Zamestnávateľ by mohol síce tento údaj nevyplniť alebo ho vyplniť veľmi vágne, no takýto postup by som považovala za neštandardný.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk