Môže mestský policajt hovoriť o mne iným osobám v súvislosti s nahláseným prípadom?

Zodpovedané
22. máj 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom kompetencií mestskej polície v súvislosti s verejným šírením informácií, ktoré som im poskytla.

Zistila som, že sused vie o tejto skutočnosti od policajta. Kvôli tomu poškodzuje moje dobré meno a ohovára ma.

Má právo mestský policajt rozprávať cudzím ľuďom o mojej osobe v súvislosti s tým, že som volala na mestskú políciu?

Môže policajt prezradiť dôvod, kvôli ktorému som volala?

Ďakujem

Dobrý deň,

takýto postup policajta nie je v poriadku.

de o porušenie služobného tajomstva a porušenie zásady ochrany osobných údajov.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk