Môžem ako vlastník domu zrušiť trvalý pobyt rodinnému príslušníkovi?

Zodpovedané
22. máj 2023

Dobrý deň,

chcem zrušiť trvalý pobyt členovi rodiny.

Rodičia mi darovali rodičovský dom. Ťarchou sú rodičia, čo je pochopiteľné. No na adrese má trvalý pobyt člen rodiny, ktorý je "čiernou ovcou".

Môžem ako vlastník domu zrušiť len tak trvalý pobyt?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, dotyčnej osobe môžete ako vlastník zrušiť trvalý pobyt aj bez jeho súhlasu.

Upozorňujem však, že trvalý pobyt je hlavne administratívna evidencia. Ak táto osoba v dome býva a odmietne sa z neho odsťahovať napriek Vašej výzve, budete sa musieť vysťahovania domáhať súdnou cestou.

Ak máte záujem o právne poradenstvo v tejto veci, kontaktujte ma prosím e-mailom.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk