Môžem napadnúť osadenie elektrického stĺpu na hranici môjho pozemku?

Zodpovedané
26. mar 2024

Dobrý deň,

na hranici v strede pozemku mi bol dočasne osadený elektrický stĺp bez môjho vedomia. Žiadne potvrdenie o akú dočasnú dobu sa jedná nie je. Pozemok je tým pádom znehodnotený, nakoľko je to v strede hranice môjho pozemku.

Je možnosť napadnúť toto rozhodnutie a žiadať odstránenie stĺpu, pokiaľ sa jedná zatiaľ o stĺpy, ktoré osadila fyzicka osoba na vlastné náklady elektrickej prípojky?

Vopred ďakujem

Dobrý deň,

je neštandardné, aby fyzická osoba bola oprávnená osadiť stĺpy elektrického vedenia na cudzí pozemok bez akéhokoľvek povolenia úradu/oznámenia vlastníkovi pozemku.

Odporúčala by som Vám overiť si, či v tejto veci nebolo vydané žiadne povolenie. Ak nie, žiadať odstránenie stĺpu, príp. finančnú kompenzáciu za znehodnotenie pozemku.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk