Môžem si po osobnom bankrote kúpiť auto?

Zodpovedané
25. máj 2023

Dobrý deň,

v roku 2021 som mala osobný bankrot. Poplatok za správcu mám už vyplatený. Tento rok som sa vrátila do Českej republiky, kde by som si chcela na seba napísať auto. Mám tu už vybavený prechodný pobyt.

Môžem, alebo mi ho vezme môj správca z bankrotu?

Auto potrebujem kvôli dcérke a práci.

Ďakujem

Dobrý deň,

z Vašej otázky nevyplýva, v akom štádiu je aktuálne predmetné konanie o oddlžení. T.j. či už boli pohľadávky veriteľov uspokojené, alebo ešte sú uspokojované, či uspokojovanie veriteľov prebiehalo predajom Vášho majetku, či Vám zrážali časť mzdy a pod. Preto neviem kvalifikovane posúdiť celú situáciu.

Predpokladám, že slovenský správca nebude mať k dispozícii prístup do českej evidencie vozidiel a teda sa nemá ako dozvedieť, že ste auto nadobudli.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk