Môžem si uplatniť firemné benefity i napriek tomu, že som momentálne na rodičovskej dovolenke?

Zodpovedané
14. nov 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila o firemných benefitoch. Som doma skoro 1,5 roka, no stále som dlhoročný zamestnanec firmy. Bola som normálne zamestnaná na TPP. Benefity síce nie sú v zmluve, no nepáči sa mi, že sa so mnou jedná ako keby som nebola zamestnanec a upiera sa mi právo na firemný benefit. Konkrétne ide o príspevok na nový telefón pre manažérov. Nie sme firma, ktorej práca je telefonovanie. Reálne je to naozaj vo forme benefitu a telefón nie je potrebný k vykonávaniu profesie.

Môžem si uplatniť firemné benefity i napriek tomu, že som momentálne na rodičovskej dovolenke?

Ďakujem

Dobrý deň,

uplatňovanie tohto typu benefitu by malo v plnej miere závisieť od podmienok nastavených zamestnávateľom.

Tieto podmienky by mali byť nediskriminačné. Zamestnávateľ má teoreticky právo rozhodnúť sa, že zamestnanci na RD na firemný telefón počas trvania RD nárok nemajú.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk