Prepravná spoločnosť nevyplatila svojim zákazníkom sumy z dobierok. Ako postupovať?

Zodpovedané
7. dec 2023

Dobrý deň,

prepravná spoločnosť, ktorá je s.r.o., nevyplatila svojim zákazníkom sumy z dobierok za balíky, ktoré doručila.

Ako môžeme tieto peniaze získať späť?

Firma pozastavila svoju činnosť, no ešte nevyhlásila krach a ani konkurz.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

odporúčam urýchlene začať od dotknutej spoločnosti vymáhať dlžné sumy súdnou cestou. Čím skôr, tým lepšie. Viacerí veritelia (zákazníci) sa môžu spojiť a podať jednu spoločnú žalobu.

Odporúčala by som Vám obrátiť sa v tejto veci na advokáta.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk