Prídem o vdovský dôchodok, keď si zmením priezvisko?

Zodpovedané
2. apr 2024

Dobrý deň,

pred pár rokmi som ovdovela. Starám sa o nezaopatrené dieťa, dôchodok pozerám stále. S mojím novým partnerom čakáme dieťa, ktoré bude mať partnerovo priezvisko. A ja by som si chcela prevziať priezvisko po dieťati. Na príslušnom orgáne nám to takto navrhli.

Prídem tým pádom o dôchodok?

Viem, že zaniká sobášom, ale v tomto prípade neprichádza zmena stavu z vdova na vydatá.

Viete mi k tomu niečo napísať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak s terajším partnerom neuzavriete manželstvo, o vdovský dôchodok by ste prísť nemali.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk