Som povinná nahlasovať pokračovanie ePN a kontroly u lekára zamestnávateľovi?

Zodpovedané
18. apr 2024

Dobrý deň,

lekár mi vypísal ePN.

Som povinná nahlasovať pokračovanie ePN a kontroly u lekára zamestnávateľovi?

Lekár ma informoval, že nie, pretože je to zamestnávateľovi zadané Sociálnou poisťovňou.

Zamestnávateľ mi tvrdí, že porušujem Zákonník práce. O dlhodobej PN som zamestnávateľa informovala vopred.

Môže zamestnávateľ vyvodiť dôsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš lekár má pravdu. Pokračovanie ePN zamestnávateľovi nahlasovať nemusíte. Urobí tak priamo Sociálna poisťovňa prostredníctvom elektronického portálu.

Viac informácií je k dispozícii na: https://www.socpoist.sk/socialne-poistenie/nemo....

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk