V akých prípadoch platí mesto náklady spojené s pohrebom?

Zodpovedané
27. máj 2024

Dobrý deň,

manželia žijúci spolu, sú bez majetku, majú dve deti, s jedným už dlhé roky nie sú v kontakte. Druhé dieťa sa s mamou stretáva, ale s otcom nemá dobrý vzťah. Prakticky žiadny. Manželka nemá peniaze na pohreb. Tvrdí, že pohreb zaplatí mesto a synovia nemusia nič riešiť, nikto to od nich nebude chcieť.

Je to naozaj tak?

Jeden syn pracuje a o druhom nevedia nič.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

synovia by mohli byť zaviazaní hradiť náklady pohrebu len vtedy, ak by po otcovi dedili.

Píšete, že otec nemá žiaden majetok, tak je pravdepodobné, že dediť nebudú (resp. že dedičstvo odmietnu) a o pohreb sa bude musieť postarať niekto iný. Pravdepodobne mesto, ak sa toho dobrovoľne neujme nejaký známy/kamarát zosnulého.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk