V koho kompetencii je výberové konanie na zastupovanie počas PN?

Zodpovedané
25. okt 2023

Dobrý deň,

v škôlke, ktorú navštevuje môj syn, pôjde jedna učiteľka na dlhšiu PN (operácia a nasledná rekonvalescencia). PN bude trvať mesiac, možno viac.

Môže na jej zastupovanie prísť učiteľka bez výberového konania, teda len na základe súkromnej dohody (kamarátka riaditeľky škôlky) bez oficiálnej informácie o tejto možnosti?

Je to transparentné?

Ja by som chybajúcu učiteľku rada nahradila, mám pedagogické vzdelanie. Pôjde o krátkodobé zastupovanie.

Je to v kompetencii riaditeľa/zriaďovateľa a teda si môže vybrať koho chce?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

riaditeľ si v zásade može vybrať zastupujúceho učiteľa podľa svojho uváženia, avšak len za predpokladu, že tento spĺňa potrebné kvalifikačné predpoklady.

Ak máte podozrenie, že riaditeľ vybral nekompetentnú osobu, môžete v tejto veci kontaktovať školskú inšpekciu.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk