Ako rozpoznám tvrdnutie bruška?

Zodpovedané
18. júl 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom tvrdnutia bruška.

Ako rozpoznám tvrdnutie bruška?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ z priloženej fotografie nie je možné nič určiť.

Tvrdnudie brucha spoznáte tak, že bruško je na malú chvíľu skutočne na pohmat tvrdé ako kameň. Nejde stlačiť. Tieto kontrakcie trvajú krátku chvíľu, potom ustúpia. Nemali by byť bolestivé. Skôr je to pocit nepríjemného tlaku.

Väčšinou sa tvrdnutie brucha začína objavovať po 20. týždni tehotenstva u niektorých žien aj skôr.

Pokiaľ nemá vplyv na pôrodné cesty v zmysle otvárania, alebo skracovania krčka maternice, tak je to bežná súčasť tehotenstva.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com