Ako rozpoznám tvrdnutie bruška v tehotenstve?

veruska7
18. máj 2020

Ahojte, ako neznalá prvorodička sa chcem opýtať ako spozorujem tvrdnutie bruška? Bruško je celé tvrdé na dotyk alebo je to aj to, keď niekedy žena pociťuje pohyby a nahmatá si tvrdší hrbolček? Teda či sa v tej chvíli je nejedná len o pohyby bábätka a nie tvrdnutie bruška. 🙂
Resp. je v tom veľký rozdiel?

sunny8
18. máj 2020

U mňa sa to prejavovalo aj bolesťou. Akoby celé brucho bolo kamenné bolelo to ako v krci a po pár sekundách prešlo. Neviem k čomu to pripísať

veronice
18. máj 2020

Tiez by som to popísala tým kŕčom a aj reálne cítiš že je to tvrdé. Myslím ze. To určite spoznáš keď to príde.

tibin765
18. máj 2020

No u mňa to tiež bolo sprevádzané bolesťami... Ako taky tlak, a kŕč... Po chvili to prešlo a potom zasa...

nikpa
18. máj 2020

@veruska7 ja som stresovala, ze to určite nebudem vedieť keď mi začne tvrdnut ale ver, ze určite budes vedieť keď to príde, ze je to ono...

veruska7
autor
18. máj 2020

@nikpa ono, ze ci to nie je aj vtedy, ked citim, ze sa mi vypuci napriklad pri pupku taky hrbolcek a citim akoby take mravcenie 😊 asi to je vtedy babo 😊

veruska7
autor
18. máj 2020

Ono tu je o tom tolko popisane, ale stale neviem co je to za pocit 😊

nikpa
18. máj 2020

@veruska7 ano, to cítiš skôr pohyby. Tvrdnutie je vyslovene nepríjemné, občas aj s bolesťou alebo niečo také ako trpnutie.

saluda
18. máj 2020

@veruska7 keď stvrdne brucho, tak ostane celé ako kameň, niekedy je v bolestivom kŕči, inokedy je to miernejšie, bez bolesti, ale aj tak je to nepríjemný pocit, napätie. Tvrdý hrbolcek na mäkkom brušku bude skôr bábo. Už som aj zabudla, aké to bolo, keď sa ten hrbolcek presúval po bruchu 🤗

magduska2
18. máj 2020

Presne toto som sa za mojej "tehotenskej éry " pýtala tiež..a naozaj ,spoznáš to.Skrátka brucho bude tvrdé na dotyk, pocit..neni to bolestivé skor neprijemne.Ja som mala pocit ako keby sa mi napla koža a išla popraskat,ako keby skamenelo.urcite to spoznáš

mata122
19. máj 2020

ja som okrem strpnutia a bolesti cítila aj takú ťažobu akokeby mi zrazu bruško vážilo tonu 🙈🙈

juliet86
19. máj 2020

@veruska7 ahoj. to co opisujes su pohyby babatka. taketo to mravcenie. aj to vypucovanie. ja to volam vypucovanie alebo ze mounting. ze sa mi na bruchu vyvrasni hora akoby 🤣 ty to nazyvas hrbolcek ale je to de facto to iste. a ja napr. som v 38mom tyzdni a tvrdnutie bruska som nikdy nezazila. asi je to tym ze sa od zaciatku tehu setrim.... je to individualne. niekomu tvrdne niekomu netvrdne
ver svojmu telu.

veruska7
autor
19. máj 2020

Ďakujem baby veľmi pekne za objasnenie. 😊 Ste zlaté. 👍

veruska7
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veruska7
autor
19. máj 2020

@juliet86 dakujem za vysvetlenie 😊😂

lentilkaxxx
22. máj 2020

@veruska7 Tiež som si pred týždňom kládla túto otázku a ono to prišlo (27.tt). Prvé dni len občas cez deň. Teraz 3.deň pravidelne navečer, až ma to vyľakalo. Najskôr to vyzerá na silný pohyb malého. Naraz ostane tvrdé brucho. Nebolí to, len taký divný pocit mám. Do cca 15-30 sekúnd to úplne prejde. Čo to robí s dieťaťom, neviem, ale malý je potom akčnejší. Stresom a námahou to byť nemôže. Taký kľudný život ako teraz som nemala ani v detských časoch.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre