Ako rospoznám tvrdnutie bruška?

barbara24v
9. júl 2019

Ahojte baby!
Viem, je to už celkom známa a veľa krát preberaná téma, ale konkretnu odpoved som ajtak nenašla.
Ako spoznam tvrdnutie bruska? Niekedy na večer mam take “tvrdšie” bruško, ale ono stále to nieje ako nejaký “kameň”, skôr si myslím, že akurát vtedy sa bábätko presunie vtedy na tu stranu, alebo nieco. Žijem v zahraničí, tak ma to trosku trápi, kedže tu krčok vôbec nekontrolujú, tak sem tam stresujem 😏

ecoli
9. júl 2019

@barbara24v je to pocit napnutej kože na brušku... Väčšinou netvrdne celé, len v nejakej časti... Mne väčšinou tvrdlo naspodu a ľavá strana...

lucyluv
9. júl 2019

@barbara24v toto čo popisujes mávam aj ja, ale nemyslím, že je to tvrdnutie, aj v prvom tehu som mala. To sa skôr dieťa vypuči niekde a je to také trošku nepríjemné. Ale tiež som sa veľakrát nad tým zamýšľala 😃 a krcok mám teda skvelý, už druhýkrát podotýkam :D

ildiko36
9. júl 2019

@barbara24v presne tak ako to opisujej.mala by si brat magne B6

barbara24v
autor
9. júl 2019

@ildiko36
Beriem magnerot , ráno a na večer. Ak mam taký pocit tak na večer si dávam dvojitú dávku

ildiko36
9. júl 2019

@barbara24v
@barbara24v v zachanici kus inaksie ta maju pod dohladom..neboj nic..ja som chodila v nemecku ale aj na slovensku na poradnu..a ked to porovnam..na slovensku lekar ani nezbadal ze som chudokrvna ..sono na slov.trvalo 5min.v nemecku pol hod.vsetko kontrolovali od hlavy po paty.vahu vysku atd..pri kazdej kontrole ci neunika plodova voda..na slovensku ani raz😏ked som sa spitala rozmery na slovensku aj pohlavie nevedel povedat ani v 20tyzdni..pritom som vedela z nemecka od 16tyzdna..foto sa neda porovnat tu a tam

ildiko36
9. júl 2019

@barbara24v niekedy aj tym ze rastie babo sa vsetko natahuje a sa posuva..ja som od 6mes .mala neskutocne bolesti pod pravym podrebym..aj stvrdlo mi brucho..cim dalej si v mesiacoch tym to bude neprijemniesie..tu tlaci tam tlaci obcas ku koncu sa aj pomocis..mozes mat neskutocnu kyselinu vtedy zaberaju kukuricne placky..ine nemozes..ale ked mas pocit ze to stvrdnutie ako kamen v intervaloch sa zopakuje radsej chod za gynekologom.nech ti da iny magnezium

ruzasipova
9. júl 2019

@barbara24v Je to presne tak, ako opisujes. Velmi dlho som mavala len zcasti tvrde brusko, ked sa maly niekde vypucil a maternica zareagovala asi cosi viac, nikdy som nemala cele brusko tvrde aj hore, aj dole, aj po bokoch). Take ozajstne tvrdnutie uz aj boli a naozaj je pevne hoc kde, kde ho chytis.

mariska1989
9. júl 2019

Budeš cítiť ako by sa ti celé brucho napnulo . Ty to môžeš mať ak urobíš určitú námahu stačí len troška napríklad povysávať... Mne to tiež robil zväčša po sexe 😬😀 Brala som magnézium

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre