Tvrdnutie bruška v tehotenstve

timejka29
31. mar 2014

Ahojte zienky,chcela by som nieco blizsie vediet o tvrdnuti bruska pocas tehotenstva a tiez co znamena ,,makke hrdlo maternice,, ma stym niektora skusenost?

luba28
31. mar 2014

@timejka29 brusko je tvrde ako kamen,....stava sa to pri chodeni do schodov a do kopca hlavne,...alebo pri väcsej namahe,...

moonlightflower
31. mar 2014

Ahoj, tvrdnutie sú vlastne sťahy maternice, ktorá sa pripravuje na pôrod...frekvencia okolo 20 denne je v poriadku a netreba sa toho obávať, viac už sa oplatí konzultovať s lekárom. Pozor na magnézium, ktoré spôsobuje relaxáciu svalov, no dôsledkom potom môžu byť problémy pri pôrode.

hanelka1
31. mar 2014

no tvrdnutie maternice sa prejavuje kontrakciami-brusko stvrdne ako kamen, moze ti ostat horuco, a po chvilke to povoli.je to v poriadku ak je to zo 5 x za den, v zavislosti od stadia tehotenstva, cim viac si tehotna moze sa viac krat opakovat. dolezite je, aby sa nemenil nalez na krcku maternice, tzn. ze sa neskracuje, kontrakcie trvaju len par sekund a su kratke v trvani niekolko sekund a nie su pravidelne a su nebolestive.ak sa zacne menit nalez na krcku tak to uz v poriadku nie je. treba mat kludovy rezim, lekar predpise magnezium, treba troska vypnut, lezat, spavat s ritkou podlozelou dohora-podlozit matrac. ak je stav vazny a lekar zhodnoti ze si treba polezkat v nemocnici tak sa zvykne hospitalizovat. na par tyzdnov, mozno len dni, zalezi od pripadu. no a makke hrdlo znamena, ze konzistencia-tuhost krcka je maksia a to je tiez stav pre kludovy rezim, pripadne aj PN, aby krcok nezacal povolovat a otvarat sa, treba to len na poradni vzdy kontrolovat.zrejme ti predpisu aj magnezium.ale kludovy rezim je velmi dolezity. nenamahat sa, nedvihat tazke a hlavne kluuud🙂

timejka29
autor
31. mar 2014

Dnes som akurat bola na poradni a doktorka mi predpisala to magnezium,aj mi povedala ze mam makksie hrdlo, a co sa tyka toho tvrdnutia tak nestava sa to tak casto vlastne ani si to velmi neuvedomujem len ked sa namaham.Takze hovorite ,ze to nieje az take vazne?Ja uz som z toho taka vystresovana ze az:/cakam prve babetko takze sa velmi bojim

luba28
31. mar 2014

@timejka29 neboj,..len magnezium na konci tehu uz neber,....lebo budes prenasat

lenka07
31. mar 2014

Ja som s tvrdnutim bola v nemocnici na infúziách len oddychuj a hlavne sa nenamáhaj

timejka29
autor
31. mar 2014

@luba28 to fakt? Od magnezia sa prenasa?ou to som nevedela tak teraz som v 30.tyzdni takze to je este v poohode ci?a myslis ze od magnezia sa to upravi?

luba28
31. mar 2014

@timejka29 magnezium je proti tvrdnutiu bruska a proti svalovym krcom,cize potom kontrakcie a nasledny porod nemusia prist v termine,....este si v pohode,ale tak od 37 uz neber,....

timejka29
autor
31. mar 2014

@luba28 aha, už som pochopila , jóóój tak ja len dúfam, že všetko bude tak ako má byť . A ešte toto čo sa týka toho makkeho hrdla ? to sa tiež upraví tým magneziom ? ..juuuj a dakujem ti velmi pekne za rady, ja už na nete som tolko o tom čítala že už mam pocit že všetky priznaky mam :/ joooj totáá moja domýšlavosť:/

luba28
31. mar 2014

@timejka29 nic sa neboj,vsetko je tak ako ma byt,... 🙂 ak by nieco bolo tak by ti doktor povedal,...uz len trosicku vydrz a budes sa tesit,....uz len trosilinku,... 🙂 🙂 🙂

moonlightflower
31. mar 2014

@timejka29 niektorí neodporúčajú magnézium už od 34tt...ide o to, že keď maternica (sval) netrénuje, pôrod je pre ňu potom silná káva, kontrakcie môžu byť neefektívne a nebude mať silu dieťatko vypudiť. Takže niekoľko sťahov počas dňa je aj žiadúcich. Hrdlo sa magnéziom asi nenapraví, tam je to skutočne len o kontrole a pokoji. Bude to v poriadku, len už nečítaj nič na nete a mysli len na seba, maličké a na to, ako ste zdraví a v poriadku. To urobí najviac 😉

hanelka1
1. apr 2014

@timejka29 neboooj, ked si uz v 30tt, to bude dobreeeee, magnezko ti staci brat do 36tt potom uz netreba, neboj, porodis v termine🙂 daj si kludovy rezim a bude dobre. neboj. mne pri prvom tehu tvrdlo brusko od 17tt a skracoval sa krcok, teraz mi tvrdne od 9tt a krcok sa skracuje od 28tt, teraz mam uz len 1cm krcok a na 1 cm otvoreny, ale ja uz som v 38+3 takze uz cakam ze to pride. magnezko som vysadila po 36 tt. prve dietatko som porodina v 38+5 tt, tak aj teraz to snad pekne pride do terminika. tak sa drz a neboj sa!babo vie, kedy sa ma narodit.paaaa

timejka29
autor
1. apr 2014

Ďakujem Vám velmi pekne kočky, už som sa trošku aj upokojila , večer som ani spať nevedela lebo len nad tým som rozmýšlala, že čo ja budem teraz robiť :/ dufam, že bude všetko ako má byť , od začiatku mi nič nebolo tak verím že aj toto prejde 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre