Je pravdepodobné, že budem mať opäť cisársky rez?

Zodpovedané
22. sep 2020

Dobrý deň,

prvého syna som rodila cisárskym rezom, bol otočený koncom panvovým. Pôrod začal v 35. týždni. Maternicu mám uterus bicornis.

Teraz som v 22. týždni a dieťa je otočné koncom panvovým. Placenta je vpredu.

Budem rodiť cisárskym, keď sa nepretočí?

Je tvar mojej maternice problémom pre prirodzený pôrod?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vo vašom prípade ide o vývojovú chybu maternice, ktorá môže mať vplyv jednak na uloženie bábätka a jednak aj na spôsob pôrodu.

Už máte za sebou jeden pôrod cisárskym rezom, to znamená, že ak bábätko zostane uložené v polohe koncom panvovým, tak z môjho pohľadu by bol asi vhodnejší znova cisársky rez.
Avšak bábätko má ešte veľa času na to sa otočiť.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com