Polyhydramnion - nadbytok plodovej vody v 32. týždni. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
1. jún 2020

Dobrý deň,

som v 31. týždni plus 3 dni a dnes ma lekár upozornil, že mám veľké množstvo plodovej vody. Vzal mi krv na toxoplazmózu a možné infekcie. Navštevujem aj rizikovú poradňu, kde mi bol 15.5 nameraný index plodovej vody 24.5. Rizikovú poradňu navštevujem preto, lebo som pred 2 rokmi prišla v 21. týždni o bábo kvôli predčasnému odtoku plodovej vody.

Podla UTZ je bábo normálne veľké. Tehotenskou cukrovkou netrpím. Lekár sa k tomu veľmi nevyjadroval. Iba mi povedal, že je tam hrozba predčasného pôrodu.

Aký je Váš názor?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemôžete viac nič urobiť. Lekár Vám urobil všetky potrebné vyšetrenia.

Veľké množstvo plodovej vody viac napína maternicu. Tým je vyššie riziko predčasného pôrodu, ale rovnako tak môžete dieťa donosiť do termínu.

Ste takmer v 33. týždni, aj keby sa bábätko narodilo skôr, tak už má veľkú šancu, že to bude bez následkov.

Snažte sa byť v pokoji, stres nepomáha.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com