Ako sa vyvarovať špinavej plodovej vode?

lucia243
3. mar 2014

Mám 2 ročného synčeka, keď sa narodil v pôrodnici mu robili vyšetrenie či nemá nejakú infekciu kvôli tomu , že som malá trocha špinavú plodovú vodu. Našťastie bol v poriadku. Ale, žena čo prišla o deň neskôr porodila dcéru a tiež malá špinavú plodovú vodu. Jej dcérka dostala infekciu a musela byť v inkubátore. Chcela by som vedieť prečo alebo do čoho sa špiní plodová voda a ako sa tomu da vyvarovať ? Ďakujem za každú odpoveď.

ichbinich
3. mar 2014

Pokial viem, tak spinava alebo zafarbena plodova voda pri porode je z toho, ze babo sa, zvycajne od stresu, pokaka uz pocas porodu. Ak sa na to pride pocas porodu, tak sa casto robi cisarsky rez. Vyvarovat sa tomu neda, proste priebeh porodu si nikto nevyberie. Mozme si priat bezproblemovy porod a pripravit sa nan, ale 100% istota nie je...

aknedz
3. mar 2014

@lucia243 špinavá voda býva obvykle z toho, že sa bábo vykaká ešte v maternici...normálne má kakať až po pôrode....nie je to zo stresu ako píše maminka predo mnou ale jednoducho sa to môže stať - aj skôr....a nie je to indikacia na cisarsky.....zistuje sa len, ci ta voda bola alebo nebola infekcna -ak ano, musi sa potom babo preliecit. Este moze byt sfarbena voda aj vtedy, ak bol poruseny vak blan skor pred porodom, teda trosicku vody nepozorovane mohlo uniknut...vtedy moze byt voda sfarbena z niecoho, co sa dostlo dnu

sabina1975
3. mar 2014

voda moze byt zakalena aj dlhsim prenasanim ja som mala pri prvom porode zelenu vodu bolo to pred 21rokmi a vtedy ma nechali prenasat viac ako 2 tyzdne teraz ked som rodila tak som sa na to pytala a mi povedali ze viac ako 7 dni uz nenechavaju

saskia5000
3. mar 2014

ja som rodila v roku 2010 v Banskej Štiavnici a mala som zakalenú plodovú vodu, malá sa mala narodiť 1. apríla a nechali ma do 12. apríla..... boli sme prevážené potom do nemocnice do Banskej Bystrice. Nevedeli ani to odhadnúť koľko bude mať pôrodnú váhu, tvrdili mi že do 3,5kila a mala 4390g a nechali ma rodiť prirodzene. Hrozné spomienky na pôrod, našťastie všetko dobre dopadlo a to nejdem opisovať dĺžku pôrodu, vyvolávačky.....bola som sklamaná!!!!!

gubcikova
3. mar 2014

ja som mala zelenú vodu.malá mala akurát zahnisané očko.bola na termín.ako my vraveli je to s toho že sa vykaká do vody.ešte sme si robili srandu,že máme malého hulka doma

ichbinich
3. mar 2014

@aknedz:
No, co je a co nie je indikacia na cisarsky, si definuje kazdy lekar inak 😉
Toto sa stalo kamaratke, porod stagnoval, zafarbena voda, tak cisarsky.
Alebo syn bol KP, tak cisarsky, aj ked ini lekari normalne nechaju rodit prirodzene...

nice202
3. mar 2014

@sabina1975 mna nechali prenasat 11 dni pred 3 rokmi!A to mi potom navela navela spravili sekciu. Moja dcera mala skoro 5 kil, 2x omotanu snuru. Bola velmi velka. Plodova voda neviem akej bola farby

sabina1975
3. mar 2014

@saskia5000 ja som rodila tri krat vsetkych troch som prenasala prvy mal 3200/51 druhy 4050/56 a tretia 3750/50 a vsetky porody boli vybavene za chviluod prvej kontrakcie mozno 5hod

jamabe
3. mar 2014

Ja som malú prenášala 10 dní, pôrod sa aj napriek vyvolávačke nerozbiehal, po prepichnutí plodovej vody zistili že je už zelená a vtedy začali okolo mňa odušu behať a bola nariadená akútna sekcia... Našťastie všetko dobre dopadlo a malinká mala len zápal spojivky jedného očka 🙂 Čítala som, že bábätko sa vykaká ešte v maternici vtedy, keď je už nedokysličované poriadne - buď dlho prenášané, omotaná šnúra, iné vrodené problémy. Ako matka to neovplyvníš.

aknedz
3. mar 2014

@ichbinich jasnačka, nemyslela som to v zlom...len že samotna sfarbena voda nie je indikacia...pokial porod nepostupuje -to už áno, aj pokiaľ je chlapček KP - ja osobne by som neriskovala jeho poškodenie pri vaginálnom pôrode a dupala si za cisársky 😉

aknedz
3. mar 2014

@ichbinich tiež som totiž mala zelenú vodu a hlásila som to už keď som prišla do pôrodnice-lebo mi pôrod začal prasknutím plodovky...ale nerobili mi cisársky, možno aj preto, že som porodila do 10 minút po príchode

susu29
3. mar 2014

Ja som mala zakalenu vodu pri vsetkych troch porodoch a nijako specialne to nikto neskumal, takze sa divim, ze to moze byt nieco patologicke, deti som rodila normalne a az na posledneho som ani neprenasala.

kiwi82
3. mar 2014

ja som rodila v 40 tt a mala som zelenú plodovú vodu, respektíve už bola hnedokrvavá. nechali ma rodiť prirodzene 12 hodín, malá sa nahltala, jasné, že sa pľúcka neprispôsobili a hned ju previezli na jisku, ked bola na umelej ventilácii v kritickom stave, s Božou pomocou sa z toho dostala. neviem, čo bola príčina, že už bola plodovka zelená. možno som mala zle vypočítaný termín porodu a som už prenášala.

saskia5000
3. mar 2014

@kiwi82 toto isté bolo u nás....

exupery
3. mar 2014

Ja som mala zelenu plodovku pri dcere a narodila sa o 2dni skor,takze ziadne prenasanie sa nekonalo,nebola ani nejako speci sledovana,skore dobre....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre