Málo plodovej vody v 30 týždni

andreakacmi
22. okt 2019

Dobý deň, chcem sa opýtať, či je tu niekto kto mal problém od 30 týždňa s množstvom plodovej vody. Či to dopadlo dobre? aký bol problém? ako sa to riešilo ? Ja som v 33 týždni a nevedia príčinu, všetko vyzerá byť ok, len tej vody má ozaj málinko. Zatiaľ ma len sledujú, každý druhý týždeň chodím na ultrazvuk, bábo je asi o týždeň aj trošku menšie ale to nie je až taký problém. Zatiaľ mi test na to či mi uniká plodová voda nerobili, to sa opýtam asi na ďalšej poradni. Len ma teda zaujíma, či je niekto taký ktorý mal tej plodovej vody v takom skorom týždni menej a teda čo bola príčina a ako to riešili lekári. Ďakujem

mariet24
22. okt 2019

@andreakacmi ja som mala ku koncu malo, hranicne hodnoty, len to dr sledoval, este som dokonca tyzden prenasala, a voda mi po tom tyzdni sama praskla, bolo jej fakt ze malinko... A maly je uplne v poriadku 🙂

lufinka46
22. okt 2019

Ja som v 17 týždni a mne presne dnes zistili že mám málo plodovej vody...som zvedavá čo mi povie doktor vo štvrtok na to...sa veľmi bojím čo bude ďalej...

andreakacmi
autor
22. okt 2019

@lufinka46 tebe to pozrú ešte na morfologickom ultrazvuku, že prečo asi, pozrú či má vyvinuté všetky orgány potrebné ....

andreakacmi
autor
22. okt 2019

@mariet24 ku koncu to je ak je otočené bábo vraj v poriadku, že tam to už nemá veľmi čo ovplyvniť, a som rada že vám to ale dobre dopadlo ... ;) .... Zdravé dieťa je najväčšie šťastie na svete

lufinka46
22. okt 2019

@andreakacmi A to kedy bude? Asi cca... A keď nebude mať, tak čo ďalej bude 🙁🙁🙁

andreakacmi
autor
22. okt 2019

@lufinka46 v dvadsiatom týždni sa robí morfologický ultrazvuk, kde sa pozerá či má bábo všetky orgány v poriadku, či sú vyvinuté, na svojom mieste a či dobre fungujú, čiže tam by vedeli možno dôjsť na príčinu, že prečo.... to som chcela zistiť aj ja, že čo sa deje potom, keď dieťa naďalej nemá plodovú vodu, tiež ma to zaujíma, že čo sa robí okrem pozorovania .... teda bolo mi povedané, že stačí ak ma aspoň trocha tej plodovej vody, ale teda neviem príčinu u mňa, že prečo ..... a ako sa to dá zistiť a ako sa dá spraviť, prípadne aby malo viac ....

lius
22. okt 2019

Tak mne tiez zistili malo plodovej vody, pytala som sa dvoch doktorov, ci ma hydratacia vplyv na mnozstvo plodovej vody a tvrdili, ze nie. Mne to nedalo a pozerala som si aj zahranicne stranky, kde som sa docitala, ze dehydratacia ma vplyv na plodovu vodu, tak som zvysilia prijem na 4 litre za den, nasledujuci tyzden som mala kontrolu a bolo vsetko v uplnom poriadku 🤗

andreakacmi
autor
22. okt 2019

@lius jemine to by bolo úplne úžasné, aj bazén by som vypila, len aby to bolo ok .... a máš nejakú konkrétnu stránku prosím ? a to si bola v ktorom týždni, čo ti to zistili ?

lius
22. okt 2019

@andreakacmi uz si nepamatam, bolo to na zaciatku tohto roka a bola som na prelome 7 a 8 mesiaca. Vyskusaj, mne to pomohlo.

lufinka46
23. okt 2019

@andreakacmi Ja idem zajtra..ak mi môj niečo povie ohľadne toho, tak napíšem....

andreakacmi
autor
23. okt 2019

@lufinka46 som zvedavá, daj prosím vedieť ..... 🙂 a nenechaj sa len tak odbiť, nech ti dajú poriadne informácie 🙂

lufinka46
23. okt 2019

@andreakacmi Napíšem zajtra hneď...aj teraz som šla po malého do škôlky a prišla som domov a bolí ma brucho.. 😒😒😒😒

lufinka46
24. okt 2019

@andreakacmi Ahoj..tak citujem môjho doktora k tomu... NECHÁME TO NA PRÍRODU 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Ani sono ani nič mi neurobil..zobral krv na genetiku.... akože isto odídem od neho..

andreakacmi
autor
24. okt 2019

@lufinka46 mňa na začiatku tehotenstva bolievali kríže a podbruško asi až fakt do toho 20 týždňa .... potom to ustúpilo a nastúpili krčové žily :D .... hovorím si, že tehotenstvo je síce požehnanie ale vytrpíš si riadne .... tak nechápem , čiže nevysvetlil nič? a nerobil ani sono ? mne sono vždy robili pri každej návšteve lekára, tak morfologický sa robí až v 20 tom týždni možno si to nechávajú až na potom .... máš napísané v knihe že máš málo vody ? lebo ja to tam mám napísané, možno to máš v norme 🙂 .... a to je dobré že aspoň krv teda vzal

lufinka46
24. okt 2019

@andreakacmi Mne to napísal iný doktor čo sme boli a zaplatili si sono.. môj kukol papier a zahodil ho nabok.. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ neurobil sono.. vôbec nekukol či sa niečo zmenilo.. že mám prísť 27.11.. ale už vybavujem iného doktora ..a že mám brať 2x za deň magnezium a to mam nízky tlak veľmi...

bobricek1979
24. okt 2019

@lufinka46 na morfo ti aj zistia či máš n9rmohydramion alebo iné n9rmohydramion je ze voda je oki potom prezerajú bábo ci sa správne vyvíja, ako sa vyjadril dr povedal len že malo vedel presnejšie ci hraničné? Držím prsty ešte to nič nemusí znamenať urob si test na to či neodteka plodová voda

lufinka46
24. okt 2019

@bobricek1979 A to sa ako dá urobiť ten test...

bobricek1979
24. okt 2019

@lufinka46 musíš na pohotovost teda väčšina žien tak spraví, že ide a preženie pvie že má pocit odtecenia vody tak jej dajú vložku a potom tam streľbu nejaký roztok co tu plodovu zafarbi ak by šlo o ňu, ale máš vôbec pocit ze odteka? Doteraz si mala všetko oki?

lufinka46
24. okt 2019

@bobricek1979 Nemám pocit... Ale často chodím cikať, ale zato, že veľa vody pijem..... doteraz všetko ok.. ale bolesť bruška už dlhšie cítim..tak cca 3 týždne..

anjelikdianka
24. okt 2019

@lufinka46 Tak ako pisali vyssie.Daj vlozku cely den a keby bola mokra,tak aj s tou vlozkou chod na pohotovost a povedz ze mas podozrenie na odtekanie plodovej vody,tam maju taky roztok vola sa Temešvary roztok,nastriekaju na vlozku a ked sa zafarbi tak ide o plod.vodu .Mne tak v 19 tt zacala pomalicky odtekat voda ,bola som 2 tzydne v nemocnici,ale u nas to nedopadlo dobre.Prajem aby u teba bolo vsteko v poriadku.

lufinka46
24. okt 2019

@anjelikdianka Ďakujem pekne..ale na nohavičkach nevidím nič mokré...

bobricek1979
24. okt 2019

@lufinka46 môžu to byť poslickovia netvrdne brucho

lufinka46
24. okt 2019

@bobricek1979 Mávam to keď dlhšie chodím

bobricek1979
24. okt 2019

@lufinka46 co vlastne dr na tu vodu

bobricek1979
24. okt 2019

@lufinka46 a výmen dr a co to tam oresne dr na zaklade sona napísal

lufinka46
24. okt 2019

@bobricek1979 Nič, iba toľko povedal, že necháme to na prírodu... 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ A ani do knižky to nenapísal...a idem meniť doktora

bobricek1979
24. okt 2019

@lufinka46 katastrofa

andreakacmi
autor
14. nov 2019

@lufinka46 čo ti teda povedali na morfologickom ? predpokladám, že si už bola a že ti pozerali všetko... sú všetky orgány ok? vedia prečo tej plodovej vody máš menej?

lufinka46
14. nov 2019

@andreakacmi idem budúci týždeň v piatok..alebo bola som u ineho a povedal, že babo ma krásne obličky

nel33
22. jún 2021

@andreakacmi Ahoj, chcem sa spýať ako si vtedy s tou plodovou vodou dopadla? Tiež mám taký problém a som už s toho na nervy...😏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre