Vrátia sa mi znovu kontrakcie?

Zodpovedané
29. apr 2019

Dobrý deň,

ráno som mala kontrakcie každých 7-10 minút. K tomu aj špinenie, ale v pôrodnici som nezostala. Kontrakcie mi silneli, ale doma po teplej sprche a klyzme pomaly prestali a ja som si pospala.

Teraz čakám a kontrakcie nikde, len občas tlaky do krížov.

Je možné, že telo takto oddychuje a po nejakej prestávke to znovu príde?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pravdepodobne to boli poslíčkovia - kontrakcie, ktoré nevedú k otváraniu pôrodných ciest. Maternica aj pôrodné cesty sa vďaka nim chystajú na pôrod.

Sú časté u žien po 38. týždni tehotenstva. Ak sa znovu objavia, dajte si teplú sprchu aspoň 30 minút. Aby ste prehriala podbruško a kríže.

Ak sa Vám uľaví, snažte sa odpočívať. V prípade, že budu bolesti silnejšie a pravidelné cca každých 5 minút, choďte do pôrodnice.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com