Ako docieliť, aby sa 18 mesačná dcéra nebála vykakať?

Zodpovedané
28. nov 2018

Dobrý večer,

prosím o radu ohľadom problému mojej 18 mesačnej dcérky. Pred mesiacom mala zápchu a tvrdšiu stolicu. Odvtedy, keď má nutkanie na stolicu, tak ju zadržiava.

Počas dňa vyprázdni len veľmi malé množstvo. Hneď jej dám vodu a prebalím ju. Neustálym umývaním je jej zadoček už vyštípaný. Keď vidí nočník, tak uteká. Snažím sa jej vysvetliť, aby si na nočník sadla, ale nič nepomáha. Stolica je mäkká, dodržiavame pitný režim, dostatok vlákniny a ovocie.

Ako mám docieliť, aby sa nebala vykakať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem za otázku. Človeku pri vyprázdňovanú stolice pomáha kľud, známe prostredie. Ak dcérku nebolí bruško, netreba na ňu tlačiť a zbytočne na to upriamovať pozornosť. Pokiaľ nemá nejaký zdravotný problém, vykakanie sa by malo skôr či neskôr prísť. Deti do určitého veku nemusia mať pravidelnú stolicu.
Nácvik hygieny trvá niektorým deťom do troch rokov a je to úplne v poriadku.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com