Môže sa mi zopakovať tubárna gravidita?

Zodpovedané
23. jún 2020

Dobrý deň,

v septembri minulého roka som prekonala mimomaternicové tehotenstvo. Plod sa nachádzal na ľavej strane, avšak mi nechali aj vaječník aj vajcovod. Ten vaječník je od zákroku dosť citlivý.

Lekár sa vyjadril, že to budú zjavne už zrasty. Pred pár dňami som zistila že som opäť tehotná. A ako počítam tak počítam, znova bolo oplodnené vajíčko s ľavej strany.

Mám veľkú obavu že sa scenár zopakuje. Posledný menzes bol 23.5.2020, styk 2.6.2020 a test ukázal dve čiarky 19.6.2020. Dnes cítim bolesti v celej ľavej strane a to ten strach znásobuje.

Môže ma bolieť vaječník z ktorého som mala tubárnu graviditu a z ktorého som teraz tehotná aj keď je vajíčko bezpečne doputovalo do maternici?

Ak áno, čo ma tam bolí?

Lekára navštívim až začiatkom júla, keďže si čerpá dovolenku.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

priama odpoveď na vašu otázku, či sa môže zopakovať tubárna gravidita je áno, môže. Ale je to veľmi nepravdepodobné.

Vaječníky bývajú často po oplodnení citlivé, ešte možno prvé dva-mesiace tehotenstva. To čo môžte cítiť, môžu byť aj fascie po laparoskopii.

Skúste myslieť pozitívne. Na UZV bude uhniezdenie vajíčka dobre vidieť až cca o 2 týždne.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea