Som tehu, no necítim rozťahovanie maternice

emasss111
4. okt 2017

Ahojte, zajtra to bude týždeň, čo mrcha neprišla a všetky tehu testy, ktoré som si robila mi ukázali druhú čiarku. Každým dňom bola silnejšia a silnejšia. Ja som už tento rok v máji otehotnela, ale v júli som potratila (MA v 9tt a následná kyretáž). A vtedy som občas citíla takú tupú bolesť v podbrušku, proste som cítila, že sa maternica rozťahuje. Spolu s napätými prsiami to boli jediné tehu príznaky. Ale teraz cítim len tie prsia, podbruško nie a bojím sa, či je to OK. Mám totižto už len jeden vaječník a vajcovod a veľmi sa obávam mimomaternicového tehotenstva. Bola by to pre mňa konečná, čo sa týka prirodzeného počatia ☹
K lekárovi sa chystám o týždeň, skôr aj tak na sone nič neuvidí...

renata5
4. okt 2017

Ahoj nechcem byt mudra ale na tvojom.mieste by som.isla doktorovi nech to mas podchytene za to nic nedas..ja mam dve deti a vzdy bolo uz nieco vidno a este ked si mala.potrat drzim silno paste🙂

pininka
4. okt 2017

Ja som na zaciatku nikdy necitila bolesti v podbrusku, az neskor. U mna to boli prsia a to ze hned a husty hlien.

emasss111
autor
4. okt 2017

@renata5 myslíš, že na konci 4 týždňa by niečo videl????...vtedy som bola v polovici siedmeho týždňa a už vidieť bolo.....ale takto sa bojím, že ma len zbytočne vystresuje lekár, že nikde nič nevidí....ty si šla kedy na prvé sono???

emasss111
autor
4. okt 2017

@pininka ja som pri tom prvom nevydarenom tehu špinila v podstate stále a nakoniec to zle dopadlo....teraz vôbec nešpiním, nemám bolesti ani nič....len tie prsia cítim no

renata5
4. okt 2017

@emasss111 so synom ked mi meskalo tyzden a uz pekne videl bola som v 6t a dcerka tiez v 6 tyzdni a videl. Vies presne si ta viem prwdstavit co zazivas ale ver ze doma budes v strese tiez a takto sa mu aspon zdoveris..hm

nanervy_2
4. okt 2017

ak nic necitis, to je dobre 🙂 stresom si max este nieco privodis. ku gyn by som sla az po 10tt, aby nestresoval, keby nebola akcia srdiecka,

emasss111
autor
4. okt 2017

@renata5 no len ja podľa poslednej MS som dnes 4tt+6, tak to sa mi zdá moc skoro.....neviem kedy lekár vie aspoň povedať, kde to je uniezdené 🙄

emasss111
autor
4. okt 2017

@nanervy_2 no to by som nevydržala ešte mesiac v neistote 😨 ale budúci týždeň už za ním asik zájdem....budem už v 6tt...to by mohol niečo vidieť 😇

deti95060810
4. okt 2017

ja som pri jednom tehu necítila nič - žiadne príznaky, ani len tie napäté prsia, ani nevolnosti .... A dcéra má 9 rokov...... Nestresuj. 😉

petrapod
4. okt 2017

Ja som v začiatku nič necítila len podľa testu som vedela že som tehu. Tiež som mala kyret . Teraz čakáme tiež všetko je v poriadku za celé tehu. Už o 3 týždne rodím. Hlavne sa nestresuj. Podľa mňa je skoro ísť k lekárovi. Držím palce.

rokina13
4. okt 2017

Ja som bola u lekara prvykrat presne 4tt+6 a mimomaternicove uz vedel vylucit, lebo vacok uz videl v maternici. Samozrejme ❤ este nebolo ale vobec ma s tym nestresoval kedze to este ani nemalo bit. Mna to vtedy ukludnilo ze je to na spravnom mieste. Drzim palce.

katka1981
4. okt 2017

@emasss111, zavisi od doktora, prvy ma zobral hned na krv, na sono, ked som bola tehotna s druhym dietatkom u inej dr. ta si daval ana cas, ze ma pozrie ked budem v 10. tyzdni aby uz videla aj cinnost srdiecka a vypisala knizku. Ja som mala take nervy a stres ako nikdy. Roztahovanie maternice som necitila tak skoro ani pri jednom. Akurat vzdy v case ked mi mala prist MS som citila mestruacne bolesti ale nedostala som. Ja som to brala ze je to akoby pseudomenstr. a neprisla, tak som sa tesila, ze to je to spravne. A tak aj bolo. Ale len ten prvy vynechany mesiac.

bale1rinka
4. okt 2017

ja som pri prvom špinila a necítila som bolesti nikde a už vôbec som nevedela, či sa mi maternica rozťahuje,brala som lieky na udržanie plodu a videl to doktor už keď som začala 6týž...neprežívaj to tak..kľud hlavne, ja viem, že sa to ľahko povie, ale treba myslieť pozitívne!💃

emasss111
autor
4. okt 2017

@petrapod aj ja si myslím, že je ešte skoro....nie som ani týždeň po meškajúcej mrche ...ďakujem pekne, aj ja tebe držím palce, nech máš rýchly a ľahký pôrod a nech všetko dobre dopadne 😉

emasss111
autor
4. okt 2017

@rokina13 také uistenie by som aj ja potrebovala, ale sa bojím, že ma bude denne volať na odbery a pod. a zbytočne sa ešte viac vystresujem ☹ ja som presne dnes 4tt+6...ale môj lekár robí len utorky a piatky...takže si môžem vybrať 🙂
@katka1981
@bale1rinka
no baby veď ja sa snažím nestresovať .....možno že to, že som cítila bolesti pri prvom tehu bol náznak toho, že niečo nie je OK, nakoľko som o bábo v 9tt prišla 😢 tak teraz je možno fakt všetko tak ako má byť a musím sa ukľudniť !!! 😈

nini1010
4. okt 2017

@emasss111 Ja by som.vobec nestresovala.
1.v 4+tam s najvacsou pravdepodobnostou este vobec nic neuvidi a teba to zostresuje este viac.
2.v 4+je embruo este take male ze ho ani nevidno na sone tak preco by sa uz mala maternica roztahovat.
3.klucove su prsia.ak tie bolia tak je dobre.

lubka228
4. okt 2017

Ja som isla na prvu kontrolu ked som bola 5tt a doktor uz vtedy cez sono potvrdil vnutromaternicove tehotenstvo, uz tam bolo pekne vidno to co malo byt. Bolesti som vobec nemala, az okolo 13-14tt som citila obcas nejaku bolest v podbrusku alebo slabe pichanie, aj to bolo max 1-2 dni a nie viac, co doktor tiez vysvetlil len ako roztahovanie maternice, ale dovtedy nic, takze urcite nepanikarit a prajem vela stastia, aby to vyslo 🙂

emasss111
autor
4. okt 2017

@nini1010
@lubka228
v piatok, keď lekár ordinuje budem 5tt+1 a to je také, že možno voľačo uvidí..asi to nechám na ten ďalší piatok, budem 6tt+1 a to možno bude aj srdiečko už....pri tom prvom tehu som bola 6tt+4 a srdiečko bilo (v 9tt už nebilo ☹ )
a ďakujem baby za podporu 👍

pininka
4. okt 2017

Ak si mala potrat,ja by som na tvojom mieste isla cim skor, aj ked nebude este nic vidno, moze ti dat duphaston, aby bolo vsetko ok. Prve som potratila a potom kazde dalsie som radsej isla cim skor a brala som ho. Nastastie uz bolo vsetko ok.

emasss111
autor
4. okt 2017

@pininka Aj ja som pri prvom brala duphaston a ascorutin (kvôli špineniu), ale nepomohlo, aj tak som o bábo prišla....no nemala som spontánny potrat, ale zamlčaný....a na hematológií mi zistili trombofilný stav, tak zrejme to bola príčina, prečo plodík odumrel ☹ teraz si už od začiatku tehu pichám clexane....
ak nie tento piatok, skôr lekár nerobí, tak budúci týždeň idem určite 👍

sivypegas
4. okt 2017

@emasss111 pockaj este do toho 6t,teraz aj tak nic nevyriesis,,,a to ze nic necitis,nevadi,preco by to malo byt mimomaternicove?????????nie kazda zena ma hned bolesti,ved je to este miniaturne a kazde tehu je ine,,,takze nestresuj!!!!! Ja som tiez nemala ziadne bolesti a pod,to az neskor sem,tam.

sivypegas
4. okt 2017

Oprava nema hned bolesti,,,,nie kazda zena ma hned v 4tt bolesti,niektora to ani neciti,,,, prve si mala bolesti,dopadlo to zle,teraz nemas,dopadne to dobre...

mattkapd
4. okt 2017

Žiadne bolesti či roztahovanie som necítila dokonca ma neboleli ani prsia ..keby mi nevynechal menzes ani neviem že som tehotna

katus226
4. okt 2017

to chce klud 🙂 ja v mojom okoli som tusim jedina, ktora roztahovanie maternice citi, kamoskam nebyvalo ani zle, ani bolesti nemali, nic 🙂 ale aj mne tusim tie bolesti zacali az neskor, nejake dva tyzdne po vynechani menzesu

emasss111
autor
4. okt 2017

@katus226 mne zle nebolo ani pri tom prvom tehu a ani teraz...prsia mám napäté dostatočne 😀 a ešte občas cítim taký tlak alebo čo, keď si kýchnem....normálne ma zabolí maternica 😠..a to som mala aj vtedy...
ale tie bolesti som predtým v podstate pociťovala už pár dní pred očakávanou mrchou....a teraz som skoro týždeň po a nič....ale možno vtedy sa to telo už chcelo plodu zbaviť...preto tie bolesti boli.....dúfam, že je to tak....a teraz je všetko OK 🙂

katus226
4. okt 2017

@emasss111 ano tie bolesti pri kychani/kaslani poznam tiez 🙂 vzdy si rychlo cupnem alebo sa skrcim. kazde tehotenstvo je ine, uvidis ze tentoraz bude dobre 🙂

alexkova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emasss111
autor
4. okt 2017

@katus226 aj ja som musím skrčiť a vtedy to nebolí.....raz som si kychla taká napätá a vyrovnaná, no som myslela, že mi maternica vypadne 😀 auuuu 😈

emasss111
autor
4. okt 2017

@alexkova no u lekára som ešte nebola...podľa poslednej MS mi ani 5tt nezačal..chystám sa budúci týždeň....ale bolesti nemám, nešpiním, prsia ma bolia statočne a testy ukazujú koľajničky......ďakujem.....snáď bude všetko OK a budem sa snažiť nestresovať 😇

ksebejka
4. okt 2017

@emasss111 zazivame podobne pocity v týchto dňoch. Ja som po 2 potratoxh a dnes 4+3. Tiež by som už rada mala istotu ale na vyšetrenie naozaj treba počkať aspoň do šiesteho...skor ta to len vystresuje a na čo plodík exponovat zbytočnému ultrazvuku...zelam pevné nervy !

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre